Die Kampfgruppe Hoffmeyer Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wojak122
2017-04-13, 14:20
Wymagane umundurowanie i wyposażenie
Autor Wiadomość
wojak122 


Stopień: Leutnant
Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 1182
Wysłany: 2015-05-09, 22:55   Wymagane umundurowanie i wyposażenie

Nasza grupa rekonstruuje sylwetki żołnierzy z 49 Pułku Piechoty 28 Dywizji Piechoty, który nacierał we wrześniu 1939 roku na polskie pozycje pod Wyrami, a później ścigał wycofujące się polskie jednostki ze Śląskich pułków aż pod Tomaszów Lubelski gdzie doprowadził do ich rozbicia.
W 1942 roku 49 pułk piechoty został przemianowany na 49 Jager-Regiment, i w tej formie walczył aż do 1945 roku.


Każda osoba ubiegająca się o członkostwo powinna w pierwszej kolejności skompletować umundurowanie i wyposażenie na rok 1939, później dopiero na późniejszy okres wojny.

Umundurowanie i wyposażenie na lata 1939-1941:

1. Mundur:

a) Bluza mundurowa M36 (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja). Obszycia Bevo, patki kołnierzowe M38 (ogólnowojskowe), adler na pierś na ciemnozielonym tle (wczesny), aluminiowe haki mundurowe oraz szelki wewnętrzne (repliki), ciemnozielone wczesne naramienniki trójkątne z haftowanym białą nicią numerem pułku (zamawiane przez Grupę), replika podkołnierzyka (kragenbinde, replika) ) oraz guziki na naramiennikach z numerem 9 oznaczające 9 kompanię (otrzymywane od Grupy) [od 1940 roku możliwa bluza m40]

b) Replika białej koszuli podmundurowej M34 ze stójką.

c) Repliki spodni M37 w kolorze steingrau (przerobione gruntownie przez krawca spodnie z demobilu armii duńskiej lub szyte od podstaw repliki jednak w przypadku replik wymagana uprzednia konsultacja) do spodni szelki (albo replika albo demobil czeski, brytyjski. Szelki nitowane Bundeswehry nie są akceptowane) [od 1940 roku możliwe spodnie m40 - replika]

d) Białe kalesony - z demobilu armii szwajcarskiej bądź szyte repliki.

e) Furażerka M34 - (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja), z obszyciami Bevo na szarym lub zielonym tle. Krokiewka w barwie broni piechoty.

f) Buty saperki podkute gwoździami lub trzewiki Reichswehry M33 - szyta od podstaw replika lub saperki wczesnego LWP z rekinimi noskami i czubem szytym mizdrą na wierzch.

g) Płaszcz M36 lub M40 - (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja). Zalecamy zakup płaszcza M40, ze względu na to iż płaszcz jest używany głównie na inscenizacjach wydarzeń z lat 1941 i późniejszych.

2. Wyposażenie:

a) Pas główny z klamrą aluminiową groszkowaną - Pas produkcji Sondra (Dawida Szydziaka) wraz z repliką bądź oryginalną klamrą. Pasy innej produkcji wymagają zatwierdzenia przez Grupę.

b) Dwie ładownice do karabinu Mauser 98k, czarne, szyte. Okucia aluminiowe. - Repliki bądź oryginały.

c) Bagnet do karabinu Mauser 98k wraz ze skórzaną żabką - oryginał w przynajmniej dobrym stanie lub replika. Żabka produkcji Sondra, inne repliki wymagają uprzedniej konsultacji.

d) Łopatka piechoty wraz ze skórzaną ramką. Najlepszym wyjściem jest kupno łopatki LWP i przerobienie jej w postaci wybicia pierścienia i wymiany trzonka na replikę niemieckiego. Oryginały także są akceptowane jednak łopatka jest używana w czasie imprez i manewrów więc oryginalny trzonek może ulec zniszczeniu. Ramka produkcji Sondra.

e) Dwie celty trójkątne. Pierwsza w kamuflażu splitter - replika firmy Sturm bądź innej. Druga szara z demobilu armii szwedzkiej. Do celty 2 repliki troków skórzanych produkcji Sondra.

f) Puszka na maskę przeciwgazową (KRÓTKA, WCZESNA) odmalowana farbą w kolorze Apfelgrun z replikami pasków nośnych. Na paskach nośnych replika szarego gumowanego pokrowca na narzutkę przeciwiperytową bez wzmocnień na rogach (wersja wczesna) (gasplane)
Posiadanie samej maski nie jest obowiązkowe.

g) Chlebak M31, wczesny, szary z brązowymi skórkami i aluminiowymi okuciami- replika firmy Nastaro (do znalezienia na FB). Inne repliki wymagają zatwierdzenia.

h) Menażka M31 - demobil lub oryginał. Przed zakupem wymagana uprzednia konsultacja. Menażka Powinna być w stanie nadającym się do jej użytkowania. Do menażki trok skórzany produkcji Sondra.

i) Manierka M31 w filcowym pokrowcu oraz z aluminiowym kubeczkiem. Butla aluminiowa oryginalna (nadająca się do picia) lub replika. Dobra replika pokrowca (albo przeróbka pokrowca czeskiego z napami po lewej stronie, albo szyta od postaw, ewentualnie oryginał)
Paski nośne z aluminiowym karabińczykiem - replika Sondra lub firmy Repron 39.
Kubeczek - replika firmy sturm.

j) Hełm M35 z repliką fasunku oraz podpinki - oryginalny dzwon odmalowany farbą apfelgrun z dwiema kalkomaniami. W przypadku repliki wymagana uprzednia konsultacja.

k) Replika lub oryginał karabinu Mauser 98k - (odpowiednio obrobiony i wystylizowany odlew w oryginalnej kolbie, ruchoma replika nieposiadająca istotnych części broni, zgodna z obowiązującym prawem lub oryginał pozbawiony cech użytkowym zgodnie z Ustawą o Broni i Amunicji. Członkostwo w naszym Stowarzyszeniu uprawnia do ubiegania się o pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji historycznej oraz kolekcjonerskich, zatem po uzyskaniu pozwolenia od organu Policji, także dopuszczone oryginalne sprawne egzemplarze)

l) wyposażenie osobiste w postaci składanego niezbędnika do jedzenia (oryginał lub replika) przybornika do szycia z igłami, nićmi i zapasowymi guzikami (oryginał lub replika). Inne wyposażenie osobiste nie jest obowiązkowe lecz mile widziane.

m) nieśmiertelnik - otrzymywany od grupy po uzyskaniu statusu pełnoprawnego członka Grupy.

o) tornister M34 wraz z kocem szarym oraz 3 trokami. Tornister oryginalny w dobrym stanie, koc powojenny po namalowaniu pasów lub replika. Troki - repliki produkcji sondra.

Umundurowanie i wyposażenie na lata 1942-1945:

1. Mundur:

a) Bluza mundurowa M40 - (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja) z obszyciami Bevo i adlerem na zielonym lub szarym tle, patki ogólnowojskowe naszywane bez podkładki. Naramienniki feldgrau z jasnozieloną wypustką barwy broni. Na rękawie naszywka Jager.
Od 1943 roku możliwa bluza M43 a od 1944 m-44 z odpowiednimi dla nich obszyciami.

b) Furażerka M34 bez krokiewki w barwie broni. Od 1943 roku Feldmutze M43 lub Bergmutze - (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja) z obszyciami Bevo na lub zielonym tle. Z boku przypięta metalowa odznaka Jager (liść dębu).

c) Spodnie M40, od 1943 roku M43 - (replika szyta od podstaw - wymagana konsultacja)

d) Buty saperki (tak jak wyżej na lata wcześniejsze) lub trzewiki z opinaczami. Szyte od podstaw repliki.

e) Koszula podmundurowa M41, od 1943 roku możliwa m43. Szyte od podstaw repliki.

f) Kalesony - jak wcześniej.

g) płaszcz m40

Wyposażenie:

a) Pas główny z repliką klamry stalowej, malowanej. (pas prod Sondra)

b) Ładownice jak wyżej ( na późniejszy okres mogą być także nitowane).

c) Bagnet jak wyżej

d) Hełm m40 lub m42 z repliką fasunku odmalowane farbą feldgrau. Hełm m40 z jedną kalkomanią, m42 bez kalkomanii.

e) Celta splitter - replika firmy sturm

f) Puszka na maskę przeciwgazową M38 (WERSJA DŁUŻSZA) oryginał odmalowany farbą feldgrau z replikami pasków nośnych produkcji Sondra lub innych po konsultacji.

g) Chlebak M31 w wersjach z późniejszego okresu wojny, od 1944 roku możliwy chlebak M44.

h) Manierka jak wyżej oprócz kubeczka który będzie bakelitowy lub stalowy emaliowany w zależności od okresu i teatru działań.

i) Łopatka jak wyżej lub składana z repliką skórzanej ramki produkcji sondra lub innej po konsultacji.

j) pokrowiec na narzutkę przeciwiperytową - replika materiałowego pokrowca w kolorze zielonym. Plus trok mocujący pokrowiec do puszki na maskę.

k) Karabin Mauser 98k - jak wyżej

l) Menażka jak wyżej.

m) Replika szelek szturmowych produkcji Sondra lub inne po zatwierdzeniu.


Ponadto na późny okres wojny dopuszczalne jest inne wyposażenie w wersjach oszczędnościowych, parcianych itp w zależności od odtwarzanego okresu i teatru działań.

W grupie obowiązuje zasada maksymalnej jednolitości umundurowania i wyposażenia członków na rok 1939 i 1940. W kolejnych latach zasada ta ulega stopniowemu obniżeniu rygoru.

Po złożeniu deklaracji wstąpienia do naszej Grupy udzieli ona wszelkiego wsparcia w zdobyciu elementów umundurowania oraz wyposażenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgrey created by spleen modified v0.3 by warna